İnfaz ve Koruma Memurları Paylaşım Forumu Ceza İnfaz Kurumu Personelleri İdare Memurları CTE Eylül 2021 - Şubat 2022 Dönemi 400 İdare Memuru Öğrencisi Atama Yer Tercihleri
CTE Eylül 2021 - Şubat 2022 Dönemi 400 İdare Memuru Öğrencisi Atama Yer Tercihleri
admin
CTE Eylül 2021 - Şubat 2022 Dönemi 400 İdare Memuru Öğrencisi Atama Yer Tercihleri
0
1081
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
  • Konular159
  • Mesajlar159
  • Rep puanı 0
Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği hükümleri gereğince, Eylül 2021-Şubat 2022 döneminde teorik ve uygulamalı eğitimlerini başarıyla tamamlayan idare memuru öğrencilerinin atanmak istediği kurumlara ilişkin tercih listeleri Ek-1'de, tercih dilekçesi örneği Ek-2'de sunulmuştur.
Ek-1 tercih listesi A sütununda yer alan ceza infaz kurumlarından yanında (*) işareti bulunan ceza infaz kurumlarının inşaatları henüz tamamlanmamıştır. Bu kurumları tercih edecek olan adayların atamaları, B sütununda yer alan ceza infaz kurumuna yapılacaktır. Ceza infaz kurumlarının inşaatlarının tamamlanmasına müteakip adayların naklen atamaları gerçekleştirilecektir. Erkek ve kadın adaylar için kontenjanlar ayrı ayrı (Erkek 217, Kadın 87 kontenjan) belirlenmiştir. Adayların tercih yaparken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

İdare memuru öğrencilerinin yerleştirme işlemleri mezuniyet puanları esas alınarak en yüksek puanlı adaydan başlamak suretiyle tercih sırasına göre yapılacaktır.  Adayların belirlenen kontenjanları sınırsız tercih etme hakkı bulunmaktadır. Tercihine yerleşemeyen adayların yerleştirme işlemleri re'sen yapılacaktır. Adaylar, mezuniyet başarı sıralamasını aşağıda yer alan sorgu ekranından öğrenebilecektir. 

Adayların, tercih dilekçelerini ikamet ettiği yer Cumhuriyet Başsavcılığı Bakanlık Muhabere Büroları aracılığıyla, [b]24.03.2022[/b] tarihi mesai bitimine kadar öncelikle UYAP üzerinden göndermeleri, ardından fiziki dilekçelerin posta yoluyla Hacı Bayram Mahallesi Agâh Efendi Caddesi No:70/1 Altındağ/ ANKARA adresine gönderilmesi (posta gönderim masrafları adaylardan alınacaktır)  gerekmektedir.

Ek-1 Tercih Listesi
EK-2 Tercih Dilekçesi
İnsanların istediği gibi birisi olmazsan eğer, insanların istediği birisi olamazsın.  <<<>>>  İnfaz ve Koruma Memurları Haber SitesiHızlı Menü: