İnfaz ve Koruma Memurları Paylaşım Forumu Ceza İnfaz Kurumu Personelleri Katipler CTE 2021 Yılı 160 Kadrolu Ceza İnfaz Kurumu Katibi Uygulama Metinleri
CTE 2021 Yılı 160 Kadrolu Ceza İnfaz Kurumu Katibi Uygulama Metinleri
admin
CTE 2021 Yılı 160 Kadrolu Ceza İnfaz Kurumu Katibi Uygulama Metinleri
0
1067
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
  • Konular173
  • Mesajlar173
  • Rep puanı 0
30 Aralık 2020 tarihi itibariyle Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden yapılan paylaşmım ile ceza infaz kurumlarında çalıştırılmak üzere 160 kadrolu katip alım ilanı duyurusu paylaşılmıştı. Genel Müdürlük gün itibariyle uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinleri paylaştı.Paylaşımda aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir. 

"Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6'ncı maddesinin 6/c bendinde "Uygulamalı sınavdan en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için ilgisine göre sınav kurulu veya komisyon tarafından kura yöntemiyle belirlenerek adaylara verilen ya da UYAP sistemi üzerinden otomatik olarak seçilerek elektronik ortamda gönderilen bir metinden bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız ve tekrarsız en az doksan kelime yazmak, (Bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması veya iki ve üzeri satır ya da toplam 14 ve üzeri kelime atlanması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)” hükmü yer almaktadır. 

Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 15 Mart 2021 ve devam eden tarihlerde yapılacak olan ceza infaz kurumu kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler aşağıdaki linkte yer almaktadır." denilmiştir.


CTE 2021 Yılı 160 Kadrolu Ceza İnfaz Kurumu Katibi Uygulama Metinleri
İnsanların istediği gibi birisi olmazsan eğer, insanların istediği birisi olamazsın.  <<<>>>  İnfaz ve Koruma Memurları Haber SitesiHızlı Menü: