*  CTE 2020 Yılı İsteğe Bağlı NAS Atama Sonuçları Açıklandı
0
Yorum
407
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Administrator
*******
Şuan Çevrimdışı
123
(Mesajlar)
123
(Konular)
Aug 2016
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)
#1
06-20-2020, 01:17 AM

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Personelin 2020 Yılı isteğe bağlı NAS ( Norm Atama Sistemi ) tayinleri için tayin başvuru duyurusunu 09 Mart 2020 tarihi itibariyle yapmıştı. Bu tibarla, kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcılarının 30 Mart-08 Nisan 2020 tarihleri arasında, kurum birinci ve ikinci müdürleri ile denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcıları hariç diğer bakanlık atamalı personel ile komisyon atamalı personelin ise 16-27 Mart 2020 tarihleri arasında taleplerini Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden göndermişlerdi. Genel müdürlük gün içinde atama sonuçlarını açıklamış olup, açıklamada aşağıdaki ifadelere yer vermiştir. Ataması yapılan personel arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

 "Genel Müdürlüğümüz tarafından 2020 yılı İsteğe bağlı atama talepleriyle ilgili Norm ve Atama Sistemi (NAS) çalışmaları sonuçlandırılmış ve personelimizin isteğe bağlı yer değişiklikleri hizmet puanları ve tercih sırasına göre (kurum birinci ve ikinci müdürleri, denetimli serbestlik müdürü, denetimli serbestlik müdür yardımcıları, infaz ve koruma başmemurları ve saymanlar hariç) NAS üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilmiştir. 

Bir ceza infaz kurumu ya da denetimli serbestlik müdürlüğüne isteğe bağlı olarak atanabilecek toplam personel sayısı her bir unvan için ayrı ayrı o kurum için tahsis edilen norma göre belirlenmiştir. Ayrıca, sözleşmeli personel açısından Norm ve Atama Sisteminin karşılıklı tercihleri değerlendirmek suretiyle bir kurumdan başka bir kuruma ataması yapılan personelin yerine yerleştirme yapabilme özelliği bulunduğundan tercih edilmiş olması halinde kurumdan giden personel sayısı kadar ilave personelin ataması da gerçekleştirilmiştir. 

Atamaya ilişkin ilanda açıklandığı üzere atama nedeniyle çok sayıda personel eksikliği oluşup kurumda yürütülen hizmetlerin zafiyete uğramasını önlemek için belli kurumlarda ve unvanlarda o kurumdan başka bir kuruma ataması yapılabilecek en fazla personel sayısını belirlemeye yönelik kota uygulaması yapılmıştır.                 

Aile bütünlüğünün bozulmaması için yer değişikliği isteme hakkını elde eden ve her ikisi de kurum personeli olan eşlerin birbirlerine tabi olmasında; yönetici kadrosunda bulunmayanlar yönetici kadrosunda bulunanlara, kadrolu olan personel sözleşmeli olan personele, puanı yüksek olan personel düşük olana tabidir ilkesi benimsenmiştir. Eğer tabi olunan personelin sistem tarafından ataması yapılmamışsa diğer eşin de ataması yapılmamıştır.                 

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 33 ve 34'üncü maddeleri kapsamında saymanlar ile infaz ve koruma başmemurlarının bölge esasına göre atama çalışmaları devam etmektedir. 

Atama sonuçları, personelimizin çalıştığı kurum, atandığı kurum ve atamaya esas puanını gösterecek şekilde ilan edilmiştir. 

Ataması yapılan personelin atamalarına dair tebligat ile görevlerinden ayrılış tarihleri bilahare bildirilecektir. Tüm personelimize yeni görev yerlerinde başarılar dileriz." denilmiştir.


EK-1 Bakanlık Atamalı Personel Tayin Sonuçları

EK-2 Komisyon Atamalı Personel Tayin Sonuçları

EK-3 Personel Atama Planlaması Kapsamında Aile Birliği Nedeniyle Naklen Atananlar
Cevapla
İnsanların istediği gibi birisi olmazsan eğer, insanların istediği birisi olamazsın.  <<<>>>  İnfaz ve Koruma Memurları Haber Sitesi


Bu forumda yeni yazılan yorumların görünür olması için bir yönetici tarafından onaylanması gerekiyor.
[-]
Hızlı Cevap
Konu
Bu mesaj için cevabınızı buraya yazınız.

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Hızlı Menü: