İnfaz ve Koruma Memurları Paylaşım Forumu Yardımcı Araçlar Atama, Tayin, Nakil, Görevlendirme 2020 Yılı Eylül Dönemi Aile Birliği (Mazeret) Atama Planlaması Sonuçları Açıklandı
2020 Yılı Eylül Dönemi Aile Birliği (Mazeret) Atama Planlaması Sonuçları Açıklandı
admin
2020 Yılı Eylül Dönemi Aile Birliği (Mazeret) Atama Planlaması Sonuçları Açıklandı
0
1293
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
  • Konular173
  • Mesajlar173
  • Rep puanı 0
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 06 Temmuz 2020 tarihinde duyurusu yapılan 2020 yılı Eylül dönemi aile birliği atama planması sonuçları açıklandı. Açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir.

 "2020 yılı Eylül dönemi aile birliği atama planlaması kapsamında; Bakanlık ve komisyon atamalı personelin (kurum birinci ve ikinci müdürleri, denetimli serbestlik müdürü ve denetimli serbestlik müdür yardımcıları hariç) aile birliği mazeretine dayalı naklen atanma ve yer değişikliği talepleri personelin mazeret durumları göz önünde bulundurulmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun  76'ncı maddesi ile 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ve Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 3’üncü maddesi ile Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin  24, 26 ve 41’nci maddeleri gereğince değerlendirilmiş olup, talepleri uygun görülenlerin isimleri ekli listede belirtilmiştir. 

Bu kapsamda atanma/yerleştirilme talebinde bulunan Bakanlık ve komisyon atamalı 1177 personelden atanma/yerleştirilme şartlarını taşıyan 648 personelin talepleri olumlu değerlendirilmiştir. 

Ayrıca atanma/yerleştirilme talebinde bulunan personelden; 

1)Eşi son iki yıl içinde 360 gün prim ödeme şartını taşımayan: 40  
2)Aile birliği kararnamesi kapsamında geçerli hiçbir mazereti bulunmayan: 152  
3)Belgelerini tam olarak (eşine ait güncel tarihli görev belgesi, güncel tarihli sosyal güvenlik hizmet döküm evrakı, eşinin kendisine ait iş yerinin faaliyette olduğuna ve zorunlu sigortasının yatırıldığına dair belge ile vergi levhası) ibraz etmeyen: 54  
4)Aynı İl içerisinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü talep eden: 27   
5)Bulunduğu yer ile talep ettiği kurumun yakın olması nedeniyle uygun görülmeyen: 80  
6)Hâlihazırda Bakanlık bünyesinde ve Eğitim Merkezlerinde geçici olarak görev yapan ve atanma/yerleştirilme talebinde bulunan: 31 kişi bulunmaktadır. Ayrıca bulunduğu yerde hizmetine ihtiyaç duyulması nedeniyle talebi olumlu değerlendirilemeyen 145 personelin mazeret şartlarını taşımalarına rağmen talepleri olumlu karşılanamamıştır. 

Talepleri olumlu değerlendirilen personele dair liste ekte belirtilmiş olup listede ismi bulunmayanların talebi uygun görülmemiştir. 
Talepleri olumlu değerlendirilen personelin ayrılış tarihleri ayrıca bildirilecektir. 
Talepleri olumlu değerlendirilen tüm personele yeni görev yerlerinde başarılar dileriz."denilmiştir. 

Bakanlik Atamalı Personelin Atama Sonuçları

Komisyon Atamalı Personelin Atama Sonuçları
İnsanların istediği gibi birisi olmazsan eğer, insanların istediği birisi olamazsın.  <<<>>>  İnfaz ve Koruma Memurları Haber SitesiHızlı Menü: